IT: 200 tys. euro czeka

Fundacja Obserwatorium Zarządzania prowadząca Inkubator Obserwatorium Zarządzania przeznaczy taka sumę na rozwój najciekawszego biznesu z branży IT wyłonionego w postępowaniu konkursowym.

By mieć szansę na 200 tysięcy euro na działalność firmy – zarówno nowo powstałej, jak i takiej, która dopiero zostanie powołana do życia – należy do 28 lutego 2013 r. zgłosić się do Inkubatora Obserwatorium Zarządzania. Największe szanse na laur mają startupy rozwijające projekty związane z video, marketingiem, aplikacjami mobilnymi oraz cloud computing.

Firma, która pokona innych i zgarnie główną nagrodę, skorzysta nie tylko ze wsparcia finansowego, ale i merytorycznego (porady ekspertów, pomoc w przygotowaniu dokumentów).

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza online.

Inkubator Obserwatorium Zarządzania należy do grupy inkubatorów technicznych. Ich głównym celem jest wspieranie kapitałowe innowacyjnych pomysłów biznesowych. Podmioty te prowadzą działalność dzięki unijnemu działaniu 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a ich działalność regulują przepisy unijne: w jeden pomysł inkubator może zainwestować nawet 200 tys. euro, obejmując nie więcej niż 50% udziałów. Zgodnie z wymaganiami PARP czas trwania inwestycji nie może przekroczyć 10 lat, ale optymalny moment wyjścia to 3-5 lat.

Więcej o inkubatorach technologicznych

Fot.: © Peter_g | Stock Free Images & Dreamstime Stock Photos